Hodně štěstí do nového roku 2008!

Přejeme všem ze sdružení rodičů a přátel strakáčů, i těm, kteří na stránky třeba zabloudili náhodou. Ať Vám rok 2008 přinese mnoho příjemných dní.

Jak už jsem psala dřív, hned na začátku ledna mířím na sever do finské Jyväskylä. Přiznávám, oželet na několik měsíců každodenní pošlapání strakáčem po ránu a při vítání, muchláž uší a další pozitiva, která soužití s ČSP přináší, bude těžké. Tím spíš, že z naší Nely je poslední dobou velká mazlivka a peciválka, což je docela příjemné - na druhou stranu to  mě vždycky vzbuzuje podezření, jestli není nemocná, že je taková klidná...

Nela asi pochopila, že se něco děje a tak přistoupila k balení kufru po svém a nosí mi do něj brambory a nově i sušené fíky ukradené z talířků s cukrovím (respektive, bylo tam cukroví a byly tam fíky a pak tam byl pes a nci nezbylo...). Tak se těším, co najdu v kufru, až ho v Jyväskylä otevřu, na čem budou nalepené fíky tentokrát? Kromě cukroví a sušených plodů a ořechů si Nela zpestřuje stravu lametami ze stromečku. Zkrátka, naší slečně strakaté se ve stravě těžko zavděčíte tak, aby ji to nenutilo hledat si živiny jinde.