Konečně nový příspěvek!

Za listopad jsme neaktualizovali a přitom se nám sešlo několik novinek. Tak tedy...

Takhle se Nela vítala s prnvím sněhem v polovině listopadu.

Tam a zpátky...

Mimochodem, na počátku sněhové sezóny se ukazuje, že největším pamlskem pro psa nejsou piškoty, sýr či nějaká psí dobrůtka, ale sněhové koule, Nela je teda určitě doporučuje.

Zaprvé: druhá výstava!

Desátého listopadu jsme vyrazily v dámském složení směr Mladá Boleslav na naši druhou výstavu. Za podpory, pomoci a povzbuzování Lenky s Grimmou (která už je šampionkou SR a sbírá i další úspěchy) a také Rudy, který za námi dorazil o něco později, Nela získala hodnocení Výborná druhá, res.CAC, což nám udělalo velkou radost. Dokonce má tentokrát v posudku "hezky se předvádí", za což jsme obvzlášť rádi.

No dobrá, ouška mírně odstávají

Nela si tentokrát vzala příklad z Grimmy, která do haly vkráčela jistým krokem exhibicionistky, a předvedla se ve veseljším duchu než jindy, za což získala moc pochval a taky obrovskou medaili. Tu jsme jí pak ještě pověsili na krk a kupodivu se jí nesnažila servat, jako kdyby věděla, že má na co být pyšná.

Vzácná chvíle, kdy nesněžilo ani nepršelo

Kromě vystavování jsme samozřejmě nechali psiska vyhrát. Grimmě se moc líbilo, že tam má na výběr z hodně strakáčů a Nela se zapojila do honění a bitek.

Hoďte sem pár strakáčů, ať je sranda, klidně si k nim lehnu :-)

Zadruhé: nová doména

Už jsme o tom uvažovali déle, protože starý hosting ne zcela výjimečně selhával. A teď už je naše - http://nelatko.cz ! Což byl také trochu důvod, proč jsme tak dlouho neaktualizovali, protože se musely převést databáze a také Rudolf aktualizoval náš redakční systém na novější verzi, za kteréžto technické zásahy mu moc děkuji, stejně jako za doménu.

Pokud nás máte v odkazech, budeme moc rádi, když si nás přepíšete na novou adresu.

V brzké době připravujeme nový vzhled stránek, ale kdy to přesně bude je překvapení, jak jinak:-)

Za třetí: Mikulášská oslava

V Dejvicích každoročně chodí mnoho mikulášských procesí a skupin - nemůžu napsat trojic, protože často některá stvoření přebývají (třeba čerti), zatímco andělů či Mikulášů je nedostatek. Nicmén je to velká událost a tak jsme i my letos přispěli svou trochou do mlýna a to pomocí dvou psích andílků. Ne že bychom nezvažovali čertovské rohy, ty by aspoň na Nelinu raráškovskou povahu byly asi příhodnější..ale po zvážená možností připevnění padla volba na křídla...

Akorát na Grimmu musíme příště křídla přizpůsobit její velikosti, protože jinak nejsou skoro vidět.

Andělská psí dvojka měla mezi dětmi i dospělými vyhlížejícími Mikuláše velký úspěch, skoro bych řekla, že to byl takový přístav klidu, narozdíl od lomozících čertů s pytli.

Za čtvrté: na sever

Má oblíbená věta "Modří už vědí" nabírá od ledna zcela nový význam, protože na několik měsíců odtáhnu na sever, konkrétně studovat do Finska. To znamená, že od ledna můžete čekat příspěvky od Rudolfa, na které se sama moc těším. Taky to znamená, že Nelu hrozně dlouho neuvidím, ale doufám, že to všichni společnými silami zvládneme.

Na druhou stranu, už tolik neremcám na počasí a na to, že je mi zima. Zvlášť poté, co jsem si přečetla v průvodci, jak je ve Finsku lepší počasí, než si lidé myslí. Plna optimismu jsem dychtivě četla dále, jak tam tedy asi tak je v lednu či únoru a zmrazila mě věta !zimy jsou velmi dlouhé a velmi chladné". Každopádně doufám, že si mezi sháněním expediční himalájské výbavy udělám dost času na další prosincové aktualizace.

Nela na sněhu. Zjistila jsem, jak velká výhoda je, mít strakatého psa - vždycky na sobě má aspoň jednu barvu kontrastní s okolím (listím, sněhem atd.) a snáz ho objevíte, když náhodou nepřibíhá na přivolání.