Dvě trojbarevné - s Aylou ve Stromovce

Nela má novou dejvickou kamarádku krátkosrstou čtyřměsíční kolii Aylu, která ji zběsile rychle přerůstá. Nela si to kompenzuje tím, že jí válí po zemi, tu v rose, tu v písku a dává ji najevo, že šéfovat tu bude jedině ona.

Bohužel jsme s Aylou a její paničkou Terezou blíže poznaly za poněkud dramatických okolností, když nám holky vlítly při venčení pod auto. Odnesla to Ayla, respektive její pacička, kterou měla ošklivě sedřenou, ale naštěstí už nic jiného a při veterinárních vyšetřeních byla navíc moc statečná. Jak se postupně ukázalo, i kůstky v pacce byly v pořádku, i když stále ještě trochu packu šetří.

Tak abychom vyvážily hororový začátek, domluvily jsme se na venčení daleko od aut - ačkoli zrovna včera ve Stromovce drandilo spoustu zahradníků, stále to byl slušný průměr na park bez aut :-)

Nela si nebrala servítky a neustále zadupávala jemnější Aylu do země. Ayla sice roste hrozně rychle, takže už je skoro větší než Nela, ale zatím toho stále nevyužívá tolik, jak by mohla. Ale stejně se těším, až jí přeroste o fous víc, že to Nele vrátí. Nicméně Nelinu soutěživost bylo nutné trochu zmírnit, takže jsem přistoupila k regulovanému hraní, tj.brzdila jsem Nelu aby se chovala trochu jemněji, což se nakonec povedlo odvedením pozornosti k frisbee. Prostě povel "malá" budeme muset pilovat, mám podezření, že Nela to vztahuje hlavně na sebe, ale to už je asi moc antopomorfní interpretace.

Jediné co nás zradilo bylo počasí. Vyrážely jsme za slunečna a modré oblohy, po dvou hodinách jsme se pak vracely hustým deštěm obohaceným o silný vítr, což se nelíbilo ani nám, ani Ayle s Nelou, které už byly docela zmořené venkovními hrátkami a už se asi taky těšily na domácí pohodlí. Podobná situace už se mi přihodila v září s Hankou a Jagou, když jsme si udělaly výlet do Šárky. Asi si budu přát k Vánocům meteorologickou stanici.

O zklidňujícím účinku frisbee už byla řeč...

I co se týče větviček, lze uplatnit závěry týkající se účinků frisbee :-)

 

Takhle infantilně si z Nely děláme doma srandu, no, ani o tom chudinka neví. Ale ani jí to nevadí, hlavně že společně jsme TÝM :-) Nerozlišitelné počítačové součástky v pozadí plánujeme exportovat do zahraničí jako background pro natáčení třetí sezóny seriálu IT Crowd. And what about yours computer skills? Clicking, double-clicking, sending mails, receiving mails? :-)