Jaro! Akce!

Vezměme to chronologicky: pátek s Jagou ve Stromovce, sobota s Dájou na první chatě, neděle s Dannym na druhé chatě a pondělí s Grimmou opět ve Stromovce. Tomu se říká psí život? :-)

Pak aby ten pes nebyl unavenej:-)

Bohužel páteční procházku s Hankou a Jagou nemám zdokumentovanou, neboť baterky ve foťáku odumřely podle zákonu schválnosti hned po příchodu do Stromovky. Aktivním fotografem tak byla tentokrát jen Hanka, jak se můžete podívat zde.

Společné setkání mě vždycky povzbudí. Jaga s Nelou jsou podobně temperamentní, člověka tak hřeje vědomí, že má doma "normálního" strakáče, nikoli hyperakitvní psisko, jak si někteří na první pohled myslí. Zatímco holky lítaj okolo, my s Hankou probereme výchovná a výcviková témata, kde docházíme k zásadním závěrům typu "taky všechno žere" apod. Hovor prokladáme rychlými vysokými starty k podezřelým objektům, o které mají Jaga s Nelou zájem, či se v nich válí.Případně řešímě situační problémy jako například - poběží za těmi koni/ dětmi? Naštěstí tentokrát jsme narazily pouze na jeden zbytek zajíce, od kterého jsme je velmi úspěšně a okamžitě odvedly, a i když koní a dětí bylo v okolí dost, žádné odvolávání se nekonalo. Naše výcvikářská čest i dětské bundy byly uchráněny:-)

V sobotu jsme vyrazily v silné dámské pětici (máma, babička, já a Dája s Nelou) na chatu č.1. Popravdě po pátečním flámování a sobotním rannním příchodu jsem dvě hodiny s natěšenou a neustále po mně dupající Nelou nenesla zrovna nejlíp, zato zpáteční cesta a po ní následujících 12 hodin psího spánku mi bylo odměnou. Nela si užila svá oblíbená místa, sousedovic děti, které zbožňuje, kradení brambor na setbu i hrabání v oranici.

U záhonu.

V neděli jsem s Nelou vyrazila na chatu č.2, kde měla za společníka Dannyho. Spolu jsou zajímavá dvojka - Danny Nelu valchuje po zemi, aby jí ukázal, že mu to tam patří a Nela vždycky vzápětí vyskočí zpátky a stojíc na zadních ho packuje po hlavě, což se Dannymu nelíbí, takže jí zase přitiskne k zemi...Tenhle cyklus se opakuje vždycky tak první dvě hodiny pořád dokola, dokud se psi neunaví, nebo si nezačnou pro změnu vzájemně krást hračky, nebo hledat zajímavosti, jako skelnou vatu, nebo motorový olej, které jsme však naštěstí zavčasu odstranili z dosahu.

Nela s Dannyho hračkou.

Danny s Neliným frisbee.

V pondělí jsme opět šly do Stromovky. Tentokrát s bernskou salašnickou Grimmou a její paničkou Lenkou, která mně a Nele pravidelně vštěpuje důležité věci ve výchově psa, čímž zachraňuje naše výchovné výsledky. I tahle procházkabyla tak trochu výchovná, ale hlavně si holky užily spoustu koupání a lapání frisbee.

Grimma ve vzorném postoji.

 

Při pohledu na Grimmu s Nelou, by vás nejspíš napadlo, kde udělali soudruzi ze Švýcarska a Československa chybu? Jak se jim podařilo zkřížit psa s kachnou a jaký to mělo účel? Každopádně, v tomhle případě je výhoda na naší straně. Když Nela vyleze z vody a radostně se ke mně běží oklepat, stačí ustoupit o krok či dva a za chvilku je skoro suchá. Když Grimma vyleze z vody, stříká prvních pět minut vodu do vzdálenosti a výšky několika metrů, dalších deset minut už jen do vzdálenosti dvou metrů a pár dalších hodin má velmi zajímavé afro z chlupů...

Okukování vody a klacku.

Grimma plave pro klacky i hodně daleko, to Nela si radši počká...

...až ho bude moci šlohnout na břehu.

Mokrá krasavice.

A obvyklé hrátky, strakáč využívá celé plochy těla k přemožení soupeře, k čemuž přispívá i jeho dobrá vůle, že se prostě nezvedne ze zěmě:-)

Dneska se u nás nakonec náhodou sešlo několik aktérů z předchozího vyprávění. Asi dvě hodiny jsem hlídala Dáju s Grimmou. Místo očekáváného dovádění holky zabraly horizontální polohu a já slyšela jen trojí oddychování - hluboké bernské, sípavé jezvčičí a utahané strakaté.

Všechny se mi stěhovaly k pohovce, že by to bylo pudové? :-)

Nela s Grimmou se kočkují, Dája z pozice nejstaršího a nejrozumnějšího jen přihlíží.

Odkud je nejlepší výhled?

Zabydleno!

Tak jsem si užila pár dnů aktivního života se psy, zatímco Rudolf připravoval server. Server už běží a na mě něco leze, což mi teda nepřipadá úplně fér:-) Ale třeba do dnešní odpoledne a večer s Nelou v posteli spraví a Velikonoce si už užijeme v plné síle.