Procházka s Jagou a Borem

Sobotní tříhodinová procházka Stromovkou s Jagou a Borem byla příjemná nejen sama o sobě, ale i ve svých důsledcích - náš neutahatelný pes prospal celou neděli!

Zleva Nela, Boro, Jaga, uprostřed něco velmi zajímavého...

Naše malé strakaté setkání se stávalo ze dvou strakatých slečen a mladého neměckého ohaře Bora. Nela s Jagou ani náznakem nezapřely temperament českých strakatých psů a hned se pustily do divokých hrátek, zatímco Boro většinu času umírněně asistoval.

Ačkoli Nela se lenošivě vleže napila těsně před tím, než Jaga s Borem a páníčky dorazili, vzápětí se stejně rozhodla, že napít se z přírodních zdrojů a zároveň se vykoupat ve větším kolektivu bude ještě větší sranda.

Zleva Boro po lýtka, Nela plovoucí, Jaga po prsa.

Takhle hezky se Jaga umí smát.

Na téhle fotce to ani tolik nevypadá, ale i když je Jaga o víc jak půl rok mladší, je o dost větší než Nela. Zatímco Jaga váží 18 kilo, naše brebera má jen 13, ale mám pocit, že tenhle svůj deficit dohání svou neutuchající aktivitou. Zvlášť když mě vleče na vodítku mám pocit, že jsme si domů pořídili koně a ne psa:-) Nejvíc vláčeni jsme při cestě do parku - naše poznávací znamení je křik slova "POMALUU".

Jaga v poloze Létající Čestmír.

Jaga a Nela - někteří kolemjdoucí je považovali dokonce za ségry:-)

Ale o klacík se stejně dělit nechtěly a s velkou chutí se obě dopouštěly opakovaných krádeží.

Občas si Nela vyhlídla i jiného psa a číhala...Předpisové lehni to teda není:-)

Boro už utekl ze záběru, ale Nela s Jagou - občerstvené další koupelí ve slepém rameni Vltavy - jej s chutí pronásledují.

Jaga byla mokrá doslova od hlavy až k patě, protože při hopsání vodou podél břehu se ke svému překvapení dostala na hloubku a vyzkoušela si potápění, což jí nijak nerozhodilo, samozřejmě.

Vzadu Boro a zleva Jaga s Nelou si užívají procházku.

Vodní koupele se obešly docela bez následků, ale možná to bylo tím bahenním zábalem, jež si holky nakonec užily v polovyschlé tůni se shnilým listím. Žluté grošování na pacičkách nahradilo značně profánní černé zbarvení celých paciček, takže už vím, jak by vypadal strakáč v černých punčochách:-)